M19 RPH Dicerap - 23jun

Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 19

HARI RABU MASA 8.00 – 9.30PAGI TARIKH 23 JUN 2021


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL
PEMBELAJARAN ABAD KE 21
TINGKATAN 5 ZAMRUD KEHADIRAN /23 (PAK 21)
TAJUK 7.0 INFOGRAFIK Think-Pair-Share
Sumbangsaran
STANDARD 7.1 PERSEPSI SENI Gallery Walk
Round Table
KANDUNGAN Three Stray One Stay
STANDARD 7.1.1 Menjelaskan infografik dari aspek: Role Play / Main Peranan /
Hot Seat
PEMBELAJARAN (i) Definisi Deklamasi Sajak / Nyanyian
Pembentangan Hasil Sendiri
(ii) Prinsip dan Elemen Lain-Lain /
(iii) Fungsi
(iv) Penjanaan Idea PETA PEMIKIRAN
(I-THINK)
OBJEKTIF Diakhir pembelajaran, murid dapat : Peta Bulatan
1. Mengetahui definisi infografik dalam konteks Peta Buih
Peta Buih Berganda
Pendidikan seni visual dengan tepat. Peta Pokok
Peta Dakap
2. Menyatakan 5 prinsip dan elemen infografik Peta Alir
dengan betul. Peta Pelbagai Alir
Peta Titi
3. Menceritakan satu fungsi infografik dengan
baik. KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
AKTIVITI Guru : Mengaplikasi
(KBAT)

1. Induksi : Guru menunjukkan gambar infografik Menganalisis /


Menilai
durian dan bersoal jawab dengan pelajar. Mencipta
2. Guru memberi penerangan berdasarkan slide.
3. Guru menyediakan 10 soalan kuiz ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
(EMK)
menggunakan link.
Bahasa Melayu
Patriotrisme
Murid : Kreativiti dan Inovasi /
Keusahawanan
1. Menjawab pertanyaan guru secara lisan
Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK) /
sewaktu induksi. Kelestarian Alam
2. Mendengar dan memberi repon terhadap Nilai Murni /
Sains dan Teknologi /
pertanyaan lisan guru.
3. Menjawab 10 soalan kuiz yang dipaparkan. PENTAKSIRAN DALAM DARJAH
(PBD)
Latihan Bertulis
Soal Jawab /
Kuiz /
Pembentangan
Pemerhatian /
Lain-lain :

BAHAN BANTU BELAJAR


(BBB)
Buku Teks /
Buku Kerja
Power Point /
Gambar / Carta
Tayangan multimedia /
Lembaran Kerja
Modul
Peta
Lain-lain :

REFLEKSI NILAI
Kasih Sayang
Hormat Menghormati /
Bertanggungjawab /
Kegembiraan

DICERAP
