Setting Masa Jadual Waktu

Download as xlsx, pdf, or txt
Download as xlsx, pdf, or txt
You are on page 1of 42

SETTING MASA JADUAL WAKTU

WAKTU PERTAMA WAKTU KEDUA WAKTU KETIGA WAKTU KEEMPAT


HARI KELAS MULA TAMAT KELAS MULA TAMAT KELAS MULA TAMAT KELAS MULA
ISNIN
SELASA
RABU
KHAMIS
JUMAAT

CLEAR START
WAKTU

WAKTU KEEMPAT WAKTU KELIMA WAKTU KEENAM


TAMAT KELAS MULA TAMAT KELAS MULA TAMAT
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SAINS TAHUN 5 Masa Pertama

MINGGU HARI TARIKH KELAS


MASA
29 ISNIN 30.8.2021 5 UM
TAJUK 7.0 PENGARATAN Mula 9.00am

TEMA SAINS BAHAN Tamat 10.00am

STANDARD 7.1 Pengaratan Bahan


KANDUNGAN

STANDARD 7.1.1 Menyatakan ciri objek yang berkarat.


PEMBELAJARAN 7.1.2 Mengitlak bahawa objek yang diperbuat daripada besi boleh berkarat.

OBJEKTIF Mengitlak bahawa objek yang diperbuat daripada besi boleh berkarat.
PENGAJARAN

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menjelaskan maksud pengaratan dan ciri-ciri bahan yang berkarat

Nota:

Ciri objek yang berkarat seperti:


(i) Terdapat lapisan warna perang-kemerahan;
(ii) Permukaan kasar;
(iii) Rapuh.
AKTIVITI PDPC
Cadangan aktiviti:

Menjalankan projek mencegah pengaratan di sekolah seperti:


(i) Mengecat alatan yang boleh berkarat.
(ii) Membaik pulih tingkap yang berkarat dengan menyapu minyak.

KBAT:
PENILAIAN Lembaran Kerja Menghubung-kaitkan
Menganalisis
PAK-21 Artscape (Lakaran)
Kecukupan Latihan:
4 soalan
REFELKSI PdPR - 16/33 murid dapat menyiapkan tugasan yang diberi.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN RBT TAHUN 6


29 ISNIN 30.8.2021 6 UPM MASA

TAJUK TAJUK : 5. TEKNOLOGI PERTANIAN Mula 10.20am

TEMA BIDANG : TEKNOLOGI PERTANIAN Tamat 11.20am

STANDARD 5.2 Menanam secara hidroponik.


KANDUNGAN
Masa Kedua

STANDARD 5.2.2 Menyatakan peralatan dan bahan yang diperlukan untuk menyemai biji benih seperti dulang
PEMBELAJARAN semaian, span atau reja benang, biji benih dan air.

OBJEKTIF • Mengenal pasti peralatan dan bahan yang akan digunakan untuk tanaman hidroponik.
PENGAJARAN

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menyatakan peralatan hidroponik serta fungsinya dengan betul
Aktiviti PdPR:
1. Murid menonton video penyediaan alatan bagi penanaman secara hidroponik
AKTIVITI PDPC 2. Murid menyatakan fungsi
alatan hidroponik dengan menjawab soalan pengukuhan

PENILAIAN Lembaran Kerja Murid menyenaraikan jenis alatan tangan serta bahan pengikat untuk
mencerminkan kefahaman mereka tentang apa yang telah dipelajari
Artscape (Lakaran)
PAK-21
REFELKSI PdPR - 15/37 murid dapat menyiapkan tugasan yang diberi.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SAINS TAHUN 6


MINGGU HARI TARIKH KELAS
29 ISNIN 30.8.2021 MASA
6 UKM
TAJUK 12.0 MESIN Mula 11.20am
TEMA TEKNOLOGI DAN KEHIDUPAN LESTARI Tamat 12.20am

STANDARD 12.2 Mesin Kompleks


KANDUNGAN
12.2.3 Menjana idea kepentingan penciptaan mesin yang lestari dari aspek:
• penggunaan bahan;
• jangka hayat;
STANDARD • penyelenggaraan;
PEMBELAJARAN • kos;
• mesra alam;
• keselamatan;
12.2.4 Menjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan.
OBJEKTIF 1. Menyatakan maksud mesin lestari
PENGAJARAN 2. Memerihalkan kepentingan mesin lestari

Murid dapat menjana idea kepentingan penciptaan mesin yang lestari dari aspek:
• penggunaan bahan;
• jangka hayat;
KRITERIA KEJAYAAN • penyelenggaraan;
• kos;
• mesra alam;
• keselamatan

Cadangan Aktiviti:
1. Menyatakan maksud mesin kompleks
2. Mengenal pasti gabungan mesin ringkas untuk menghasilkan mesin kompleks
AKTIVITI PDPC
3. Menjelas dengan contoh alat bagi setiap jenis mesin kompleks
4. Murid menjawab soalan pengukuhan

KBAT:
PENILAIAN Lembaran Kerja Menghubung-kaitkan
Menganalisis
Artscape (Lakaran)
PAK-21 Kecukupan Latihan: Masa Ketiga
4 soalan
REFELKSI PdPR - 5/37 murid dapat menyiapkan tugasan yang diberi.
Masa Kelima

Masa Keenam
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SAINS TAHUN 4
MINGGU HARI TARIKH KELAS
29 SELASA 31.8.2021 MASA
4 UKM

TAJUK 7.0 TENAGA Mula 7.20am

TEMA SAINS FIZIKAL Tamat 8.30am


Masa Ketiga

STANDARD
7.1 Sumber dan Bentuk Tenaga
KANDUNGAN

STANDARD 7.1.1 Menyatakan maksud tenaga.


PEMBELAJARAN 7.1.2 Memerihalkan pelbagai sumber tenaga melalui pemerhatian menerusi pelbagai media.

OBJEKTIF Menyenaraikan sumber tenaga dan bentuk tenaga


PENGAJARAN

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menyatakan sumber-sumber tenaga dan bentuk tenaga yang terhasil

Nota:
AKTIVITI PDPC Bentuk tenaga seperti tenaga suria, tenaga haba, tenaga kimia, tenaga elektrik, tenaga kinetik, tenaga
bunyi, tenaga keupayaan, tenaga cahaya dan tenaga nuklear

KBAT:
PENILAIAN Lembaran Kerja Menghubung-kaitkan
Menganalisis
Artscape (Lakaran) Kecukupan Latihan:
PAK-21 4 soalan
REFELKSI PdPR ditangguhkan - Cuti Hari Merdeka

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN RBT TAHUN 6


29 SELASA 31.8.2021 6 UKM MASA

TAJUK TAJUK : 5. TEKNOLOGI PERTANIAN Mula 9.00am

TEMA BIDANG : TEKNOLOGI PERTANIAN Tamat 10.00am

STANDARD
5.2 Menanam secara hidroponik.
KANDUNGAN
Masa Kedua

STANDARD 5.2.2 Menyatakan peralatan dan bahan yang diperlukan untuk menyemai biji benih seperti dulang
PEMBELAJARAN semaian, span atau reja benang, biji benih dan air.

OBJEKTIF
PENGAJARAN • Mengenal pasti peralatan dan bahan yang akan digunakan untuk tanaman hidroponik.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menyatakan peralatan hidroponik serta fungsinya dengan betul

Aktiviti PdPR:
AKTIVITI PDPC 1. Murid menonton video penyediaan alatan bagi penanaman secara hidroponik
2. Murid menyatakan fungsi alatan
hidroponik dengan menjawab soalan pengukuhan
PENILAIAN Lembaran Kerja Murid menyenaraikan jenis alatan tangan serta bahan pengikat untuk
mencerminkan kefahaman mereka tentang apa yang telah dipelajari
Artscape (Lakaran)
PAK-21
REFELKSI PdPR ditangguhkan - Cuti Hari Merdeka

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SAINS TAHUN 5 Masa Pertama

MINGGU HARI TARIKH KELAS


MASA
29 SELASA 31.8.2021 5 UIA
TAJUK 7.0 PENGARATAN Mula 11.20am

TEMA SAINS FIZIKAL Tamat 12.20am

STANDARD 7.1 Pengaratan Bahan


KANDUNGAN

STANDARD 7.1.1 Menyatakan ciri objek yang berkarat.


PEMBELAJARAN 7.1.2 Mengitlak bahawa objek yang diperbuat daripada besi boleh berkarat.

OBJEKTIF
Mengitlak bahawa objek yang diperbuat daripada besi boleh berkarat.
PENGAJARAN

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menjelaskan maksud pengaratan dan ciri-ciri bahan yang berkarat

Nota:

Ciri objek yang berkarat seperti:


(i) Terdapat lapisan warna perang-kemerahan;
(ii) Permukaan kasar;
(iii) Rapuh.
AKTIVITI PDPC
Cadangan aktiviti:

Menjalankan projek mencegah pengaratan di sekolah seperti:


(i) Mengecat alatan yang boleh berkarat.
(ii) Membaik pulih tingkap yang berkarat dengan menyapu minyak.
KBAT:
PENILAIAN Lembaran Kerja Menghubung-kaitkan
Menganalisis
PAK-21 Artscape (Lakaran)
Kecukupan Latihan:
4 soalan
REFELKSI PdPR ditangguhkan - Cuti Hari Merdeka

Masa Kelima

Masa Keempat
Masa Keenam

Masa Kelima

Masa Keenam
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SAINS TAHUN 4
Masa Pertama
MINGGU HARI TARIKH KELAS
29 RABU 1.9.2021 MASA
4 UPM

TAJUK 7.0 TENAGA Mula 10.50am

SAINS FIZIKAL Tamat 11.50am


TEMA
STANDARD 7.1 Sumber dan Bentuk Tenaga
KANDUNGAN

STANDARD 7.1.3 Menjelaskan dengan contoh pelbagai bentuk tenaga.


PEMBELAJARAN 7.1.4 Menjelaskan melalui contoh perubahan bentuk tenaga dalam kehidupan seharian

OBJEKTIF
PENGAJARAN Menjelas dengan contoh perubahan bentuk tenaga

Murid dapat menyatakanperubahan tenaga dari satu bentuk ke bentuk lain dengan betul berdasarkan
KRITERIA KEJAYAAN
situasi yang diberi.

Nota:
AKTIVITI PDPC Bentuk tenaga seperti tenaga suria, tenaga haba, tenaga kimia, tenaga elektrik, tenaga kinetik, tenaga
bunyi, tenaga keupayaan, tenaga cahaya dan tenaga nuklear

KBAT:
PENILAIAN Lembaran Kerja Menghubung-kaitkan
Menganalisis

Kecukupan Latihan:
PAK-21 Artscape (Lakaran) 4 soalan

REFELKSI PdPR - 18/30 murid dapat menyiapkan tugasan yang diberi.

Masa Keenam
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SAINS TAHUN 4
MINGGU HARI TARIKH KELAS
29 KHAMIS 2.9.2021 MASA
4 UKM
TAJUK 7.0 TENAGA Mula 8.00am
TEMA SAINS FIZIKAL Tamat 9.00am

STANDARD
KANDUNGAN 7.1 Sumber dan Bentuk Tenaga

STANDARD 7.1.3 Menjelaskan dengan contoh pelbagai bentuk tenaga.


PEMBELAJARAN 7.1.4 Menjelaskan melalui contoh perubahan bentuk tenaga dalam kehidupan seharian

OBJEKTIF
PENGAJARAN Menjelas dengan contoh perubahan bentuk tenaga

Murid dapat menyatakanperubahan tenaga dari satu bentuk ke bentuk lain dengan betul berdasarkan
KRITERIA KEJAYAAN situasi yang diberi.

Nota:

AKTIVITI PDPC Bentuk tenaga seperti tenaga suria, tenaga haba, tenaga kimia, tenaga elektrik, tenaga kinetik, tenaga
bunyi, tenaga keupayaan, tenaga cahaya dan tenaga nuklear

KBAT:
Lembaran Kerja Menghubung-kaitkan
PENILAIAN Menganalisis

Artscape (Lakaran) Kecukupan Latihan:


PAK-21 4 soalan Masa Ketiga

REFELKSI PdPR - 18/34 murid dapat menyiapkan tugasan yang diberi.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SAINS TAHUN 5 Masa Pertama

MINGGU HARI TARIKH KELAS


MASA
29 KHAMIS 2.9.2021 5 UM
TAJUK 7.0 PENGARATAN Mula 9.00am

TEMA SAINS BAHAN Tamat 10.00am

STANDARD 7.1 Pengaratan Bahan


KANDUNGAN

STANDARD 7.1.1 Menyatakan ciri objek yang berkarat.


PEMBELAJARAN 7.1.2 Mengitlak bahawa objek yang diperbuat daripada besi boleh berkarat.

OBJEKTIF
PENGAJARAN Mengitlak bahawa objek yang diperbuat daripada besi boleh berkarat.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menjelaskan maksud pengaratan dan ciri-ciri bahan yang berkarat
Nota:

Ciri objek yang berkarat seperti:


(i) Terdapat lapisan warna perang-kemerahan;
(ii) Permukaan kasar;
(iii) Rapuh.
AKTIVITI PDPC
Cadangan aktiviti:

Menjalankan projek mencegah pengaratan di sekolah seperti:


(i) Mengecat alatan yang boleh berkarat.
(ii) Membaik pulih tingkap yang berkarat dengan menyapu minyak.
KBAT:
PENILAIAN Lembaran Kerja Menghubung-kaitkan
Menganalisis
PAK-21 Artscape (Lakaran)
Kecukupan Latihan:
4 soalan
REFELKSI PdPR - 16/33 murid dapat menyiapkan tugasan yang diberi.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SAINS TAHUN 5 Masa Pertama

MINGGU HARI TARIKH KELAS


MASA
29 KHAMIS 2.9.2021 5 UIA
TAJUK 7.0 PENGARATAN Mula 10.50am

TEMA SAINS BAHAN Tamat 11.50am

STANDARD 7.1 Pengaratan Bahan


KANDUNGAN

STANDARD 7.1.1 Menyatakan ciri objek yang berkarat.


PEMBELAJARAN 7.1.2 Mengitlak bahawa objek yang diperbuat daripada besi boleh berkarat.

OBJEKTIF
Mengitlak bahawa objek yang diperbuat daripada besi boleh berkarat.
PENGAJARAN

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menjelaskan maksud pengaratan dan ciri-ciri bahan yang berkarat

Nota:

Ciri objek yang berkarat seperti:


(i) Terdapat lapisan warna perang-kemerahan;
(ii) Permukaan kasar;
(iii) Rapuh.
AKTIVITI PDPC
Cadangan aktiviti:

Menjalankan projek mencegah pengaratan di sekolah seperti:


(i) Mengecat alatan yang boleh berkarat.
(ii) Membaik pulih tingkap yang berkarat dengan menyapu minyak.
KBAT:
PENILAIAN Lembaran Kerja Menghubung-kaitkan
Menganalisis
PAK-21 Artscape (Lakaran)
Kecukupan Latihan:
4 soalan
REFELKSI PdPR - 3/26 murid dapat menyiapkan tugasan yang diberi.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SAINS
MINGGU HARI TARIKH KELAS
29 JUMAAT 3.9.2021 6 UKM
TAJUK 12.0 MESIN Mula
TEMA TEKNOLOGI DAN KEHIDUPAN LESTARI Tamat

STANDARD
12.2 Mesin Kompleks
KANDUNGAN

12.2.1 Mengenal pasti mesin ringkas yang terdapat dalam


STANDARD
12.2.2 Mengitlak mesin kompleks terdiri daripada gabung
PEMBELAJARAN 12.2.3 Menjana idea kepentingan penciptaan mesin yang

OBJEKTIF 1. Menyatakan maksud mesin kompleks


PENGAJARAN 2. Memerihalkan jenis dan kegunaan mesin kompleks

Murid dapat menjana idea kepentingan penciptaan mesin


• penggunaan bahan;
• jangka hayat;
KRITERIA KEJAYAAN • penyelenggaraan;
• kos;
• mesra alam;
• keselamatan

Cadangan Aktiviti:
1. Menyatakan maksud mesin kompleks
2. Mengenal pasti gabungan mesin ringkas untuk mengha
AKTIVITI PDPC
3. Menjelas dengan contoh alat bagi setiap jenis mesin ko
4. Murid menjawab soalan pengukuhan

KBAT:
PENILAIAN Lembaran Kerja Menghubung-kaitkan
KBAT:
Menghubung-kaitkan
Menganalisis
PAK-21 Artscape (Lakaran)
Kecukupan Latihan:
4 soalan
REFELKSI PdPR - 5/37 murid dapat menyiapkan tugasan yang diber
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SAINS
29 JUMAAT 3.9.2021 4 UPM

TAJUK 7.0 TENAGA Mula

TEMA SAINS FIZIKAL Tamat

STANDARD
7.1 Sumber dan Bentuk Tenaga
KANDUNGAN

STANDARD 7.1.3 Menjelaskan dengan contoh pelbagai bentuk tenaga


PEMBELAJARAN 7.1.4 Menjelaskan melalui contoh perubahan bentuk ten

OBJEKTIF Menjelas dengan contoh perubahan bentuk tenaga


PENGAJARAN

Murid dapat menyatakanperubahan tenaga dari satu ben


KRITERIA KEJAYAAN
situasi yang diberi.

Nota:

AKTIVITI PDPC Bentuk tenaga seperti tenaga suria, tenaga haba, tenaga
bunyi, tenaga keupayaan, tenaga cahaya dan tenaga nukl

KBAT:
Lembaran Kerja Menghubung-kaitkan
PENILAIAN Menganalisis
Artscape (Lakaran) Kecukupan Latihan:
PAK-21 4 soalan
REFELKSI PdPR - 18/34 murid dapat menyiapkan tugasan yang dibe
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN RBT
MINGGU HARI TARIKH KELAS
29 JUMAAT 3.9.2021 6 UM

TAJUK TAJUK : 5. TEKNOLOGI PERTANIAN Mula

TEMA BIDANG : TEKNOLOGI PERTANIAN Tamat

STANDARD
KANDUNGAN 5.2 Menanam secara hidroponik.

STANDARD 5.2.2 Menyatakan peralatan dan bahan yang diperluka


PEMBELAJARAN semaian, span atau reja benang, biji benih dan air.

OBJEKTIF • Mengenal pasti peralatan dan bahan yang akan diguna


PENGAJARAN

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menyatakan peralatan hidroponik serta fung

Aktiviti PdPR:
1. Murid menonton video penyediaan alatan
AKTIVITI PDPC
hidroponik dengan menjawab soalan pengukuhan

PENILAIAN Lembaran Kerja Murid menyenaraikan jenis alata


mencerminkan kefahaman mere
Artscape (Lakaran)
PAK-21
REFELKSI PdPR - 25/34 murid dapat menyiapkan tugasan yang dibe
ARIAN SAINS TAHUN 6
MASA

11.20am
12.20am

g terdapat dalam mesin kompleks.


daripada gabungan lebih daripada satu mesin ringkas.
taan mesin yang lestari

sin kompleks

penciptaan mesin yang lestari dari aspek:

ompleks
as untuk menghasilkan mesin kompleks
ap jenis mesin kompleks

itkan
itkan

an:
asan yang diberi.
ARIAN SAINS TAHUN 4
MASA

8.30am

9.30am

ai bentuk tenaga.
ahan bentuk tenaga dalam kehidupan seharian

tuk tenaga

aga dari satu bentuk ke bentuk lain dengan betul berdasarkan

ga haba, tenaga kimia, tenaga elektrik, tenaga kinetik, tenaga


dan tenaga nuklear

itkan

an:

ugasan yang diberi.


HARIAN RBT TAHUN 6
MASA

11.20am

12.20am

n yang diperlukan untuk menyemai biji benih seperti dulang


h dan air.

ang akan digunakan untuk tanaman hidroponik.

oponik serta fungsinya dengan betul

enyediaan alatan bagi penanaman secara hidroponik


2. Murid menyatakan fungsi alatan
ngukuhan

raikan jenis alatan tangan serta bahan pengikat untuk


efahaman mereka tentang apa yang telah dipelajari
ugasan yang diberi.
Masa Ketiga
Masa Kedua
Masa Ketiga
Masa Kelima
Masa Keenam
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SAINS TAHUN 5 Masa Pertama

MINGGU HARI TARIKH KELAS


MASA
30 ISNIN 6.9.2021 5 UM
TAJUK 7.0 PENGARATAN Mula 9.00am

TEMA SAINS BAHAN Tamat 10.00am

STANDARD 7.1 Pengaratan Bahan


KANDUNGAN

STANDARD 7.1.4 Memerihalkan cara mencegah pengaratan.


PEMBELAJARAN 7.1.5 Menaakul kepentingan mencegah pengaratan

OBJEKTIF Mewajarkan cara mencegah pengaratan yang sesuai berdasarkan objek.


PENGAJARAN

Murid dapat menyatakan bahan-bahan yang sesuai disaukan pada permukaan objek utuk mengcegah
KRITERIA KEJAYAAN pengaratan

Nota:

Ciri objek yang berkarat seperti:


(i) Terdapat lapisan warna perang-kemerahan;
(ii) Permukaan kasar;
(iii) Rapuh.
AKTIVITI PDPC
Cadangan aktiviti:

Menjalankan projek mencegah pengaratan di sekolah seperti:


(i) Mengecat alatan yang boleh berkarat.
(ii) Membaik pulih tingkap yang berkarat dengan menyapu minyak.

KBAT:
PENILAIAN Lembaran Kerja Menghubung-kaitkan
Menganalisis
PAK-21 Artscape (Lakaran)
Kecukupan Latihan:
4 soalan
REFELKSI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN RBT TAHUN 6


30 ISNIN 6.9.2021 6 UPM MASA

TAJUK TAJUK : 5. TEKNOLOGI PERTANIAN Mula 10.20am

TEMA BIDANG : TEKNOLOGI PERTANIAN Tamat 11.20am

STANDARD 5.2 Menanam secara hidroponik.


KANDUNGAN
Masa Kedua

STANDARD 5.2.2 Menyatakan peralatan dan bahan yang diperlukan untuk menyemai biji benih seperti dulang
PEMBELAJARAN semaian, span atau reja benang, biji benih dan air.

OBJEKTIF • Mengenal pasti peralatan dan bahan yang akan digunakan untuk tanaman hidroponik.
PENGAJARAN

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menyatakan peralatan hidoponik serta fungsinya dengan betul
Aktiviti PdPR:
1. Murid menonton video penyediaan alatan bagi penanaman secara hidroponik
AKTIVITI PDPC
2. Murid menyatakan fungsi
alatan hidroponik dengan menjawab soalan pengukuhan

PENILAIAN Lembaran Kerja Murid menyenaraikan jenis alatan tangan serta bahan pengikat untuk
mencerminkan kefahaman mereka tentang apa yang telah dipelajari
Artscape (Lakaran)
PAK-21
REFELKSI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SAINS TAHUN 6


MINGGU HARI TARIKH KELAS
MASA
30 ISNIN 6.9.2021 6 UKM
TAJUK 12.0 MESIN Mula 11.20am
TEMA TEKNOLOGI DAN KEHIDUPAN LESTARI Tamat 12.20am

STANDARD
12.2 Mesin Kompleks
KANDUNGAN

12.2.3 Menjana idea kepentingan penciptaan mesin yang lestari dari aspek:
• penggunaan bahan;
• jangka hayat;
STANDARD • penyelenggaraan;
PEMBELAJARAN • kos;
• mesra alam;
• keselamatan;
12.2.4 Menjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan.

OBJEKTIF 1. Menyatakan maksud mesin lestari


PENGAJARAN 2. Memerihalkan kepentingan mesin lestari

Murid dapat menjana idea kepentingan penciptaan mesin yang lestari dari aspek:
• penggunaan bahan;
• jangka hayat;
KRITERIA KEJAYAAN • penyelenggaraan;
• kos;
• mesra alam;
• keselamatan

Cadangan Aktiviti:
1. Menyatakan maksud mesin kompleks
AKTIVITI PDPC 2. Mengenal pasti gabungan mesin ringkas untuk menghasilkan mesin kompleks
3. Menjelas dengan contoh alat bagi setiap jenis mesin kompleks
4. Murid menjawab soalan pengukuhan

KBAT:
PENILAIAN Lembaran Kerja Menghubung-kaitkan
Menganalisis
Artscape (Lakaran)
PAK-21 Kecukupan Latihan: Masa Ketiga
4 soalan
REFELKSI
Masa Kelima

Masa Keenam
NAMA GUR

PENGESAHAN SEMAKAN RPH PK PEN

ULASAN :

PEMERIKSAAN:

TARIKH:
NAMA GURU :

AKAN RPH PK PENTADBIRAN SK TELOK PULAI

You might also like