RPH Minggu 23 PJ THN 5

Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN

PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 5

TARIKH 1/1/2022 MASA


MINGGU 23
HARI Ahad KELAS

TEMA Ronda Kampung

TAJUK Balingan Hebat dan Balingan Tepat

STANDARD KANDUNGAN 1.8 Melakukan kemahiran asas permainan kategori pukul dan memadang dengan
lakuan yang betul

2.8 Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
permainan kategori pukul dan memadang

5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan

STANDARD PEMBELAJARAN 1.8.1 Membaling bola dengan tangan lurus mengikut arah pusingan jam ke petak
sasaran

1.8.2 Membaling bola dengan tangan lurus melawan arah pusingan jam ke petak
sasaran

2.8.1 Menyatakan cara membaling bola dengan tangan lurus ke petak sasaran

5.4.2 Menerima ahli baharu dalam kumpulan yang dibentuk

OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Membaling bola dengan tangan lurus mengikut 1. Membaling bola dengan tangan lurus
arah pusingan jam ke petak sasaran
2. Membaling bola dengan tangan lurus melawan
arah pusingan jam ke petak sasaran
3. Menyatakan cara membaling bola dengan tangan
lurus ke petak sasaran
4. Menerima ahli baharu dalam kumpulan yang
dibentuk

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )

Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap
pembelajaran terdahulu

1. Murid mendengar penerangan guru tentang balingan hebat dan balingan tepat

AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )

Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum balas
berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara
kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid melihat gambar dan memahami aktiviti 5. Murid diajar cara melakukan aktiviti balingan
yang ada pada halaman 27 hingga 28. hebat.
2. Murid diminta untuk menyenaraikan kemahiran 6. Murid diberi masa untuk melakukan sesi
asas yang kamu tahu dalam permainan rondas. pemanasan badan.
List It Out (Senaraikannya) 7. Murid ditegaskan untuk menjaga keselamatan
3. Murid dipilih untuk berkongsi jawapan yang ditulis ketika menjalankan aktiviti.
di hadapan kelas. 8. Murid menjalankan aktiviti permainan balingan
4. Murid lain memberi respon serta membantu rakan hebat dalam kumpulan. Try It Out (Mari
yang tidak dapat menjawab dengan betul. Mencuba)

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )

1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang balingan hebat dan balingan tepatdengan bimbingan guru.

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka

BUKU Buku Teks hlmn 027-028 Buku Aktiviti hlmn 000

ABM/BBM - STRATEGI PdP Aplikasi Teori


Kecerdasan Pelbagai

PAK-21 List It Out (Senaraikannya) PAK-21 Try It Out (Mari


Mencuba)

KBAT Mengapplikasi KB -

PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid

EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI -

LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


PENILAIAN

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan

☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan

☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN

PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 5

TARIKH 1/1/2022 MASA


MINGGU 23
HARI Ahad KELAS

TEMA Ronda Kampung

TAJUK Balingan Hebat dan Balingan Tepat

STANDARD KANDUNGAN 1.8 Melakukan kemahiran asas permainan kategori pukul dan memadang dengan
lakuan yang betul

2.8 Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran


asas permainan kategori pukul dan memadang

5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan

STANDARD 1.8.1 Membaling bola dengan tangan lurus mengikut arah pusingan jam ke petak
PEMBELAJARAN sasaran

1.8.2 Membaling bola dengan tangan lurus melawan arah pusingan jam ke petak
sasaran

2.8.1 Menyatakan cara membaling bola dengan tangan lurus ke petak sasaran

5.4.2 Menerima ahli baharu dalam kumpulan yang dibentuk

OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Membaling bola dengan tangan lurus mengikut 1. Membaling bola dengan tangan lurus
arah pusingan jam ke petak sasaran
2. Membaling bola dengan tangan lurus melawan
arah pusingan jam ke petak sasaran
3. Menyatakan cara membaling bola dengan
tangan lurus ke petak sasaran
4. Menerima ahli baharu dalam kumpulan yang
dibentuk

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )

Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid mengingat semula tentang balingan hebat dan balingan tepat

AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )

Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum
balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar
secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid memahami aktiviti yang telah diberikan. 5. Murid ditegaskan untuk menjaga keselamatan
2. Murid diajarkan cara melakukan aktiviti ketika menjalankan aktiviti.
balingan tepat. Teach Me (Ajarkan Saya) 6. Murid dibenarkan untuk menjalankan aktiviti
3. Murid menjalankan aktiviti dengan bimbingan permainan balingan tepat dalam kumpulan.
guru. Test It Out (Jalankan Ujian)
4. Murid diberi masa untuk melakukan sesi 7. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan
pemanasan badan. murid untuk mengukuhkan pemahaman.

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )

1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang balingan hebat dan balingan tepatdengan bimbingan guru.

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka

BUKU Buku Teks hlmn 028 Buku Aktiviti hlmn 000

ABM/BBM - STRATEGI PdP Aplikasi Teori


Kecerdasan Pelbagai

PAK-21 Teach Me (Ajarkan Saya) PAK-21 Try It Out (Mari


Mencuba)

KBAT Mengapplikasi KB -

PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid

EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI -

LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


PENILAIAN

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan

☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
