RPH Minggu 8 PSV THN 5

Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN

PENDIDIKAN SENI VISUAL SK TAHUN 5

TARIKH 10/5/2022 MASA 1120-1220


MINGGU 8
HARI Selasa KELAS 5

TEMA Jaket Buku Nota


TAJUK Jaket Buku Nota
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Bahasa Seni Visual
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.2(ii) Menginterpretasi bahasa seni visual yang ada pada karya
dalam bidang membuat corak dan rekaan kolaj
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Menginterpretasi bahasa seni visual 1. Menginterpretasi bahasa seni visual


yang ada pada karya dalam bidang yang ada pada karya dalam bidang
membuat corak dan rekaan kolaj membuat corak dan rekaan kolaj

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )

Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan guru tentang jaket buku nota

AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )

Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
1. Murid menginterpretasikan bahasa seni 5. Murid akan dipanggil secara rawak untuk
visual (warna, ruang, jalinan, penegasan) menyatakan perbezaan susunan corak yang
yang terdapat pada karya contoh. terdapat pada karya.

2. Murid ditunjukkan beberapa contoh corak 6. Murid lain di minta untuk memberikan
kolaj yang pernah dihasilkan (menerusi perhatian terhadap murid yang sedang
BBM) menyatakan perbezaan corak yang terdapat
dalam karya.
3. Murid mengenal pasti susunan corak yang
terdapat pada karya. 7. Murid akan dipanggil secara rawak untuk
membacakan senarai perbezaan susunan
4. Murid diminta untuk menyenaraikan corak yang telah disenaraikan.
perbezaan susunan corak yang terdapat
pada karya yang ditunjukkan.

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )

1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang jaket buku nota dengan bimbingan guru.

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka


BUKU Buku Teks hlmn 018-023 Buku Aktiviti hlmn 000

ABM/BBM - STRATEGI PdP -


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PAK-21 Same Different PAK-21 -


KBAT Mencipta KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


PELILAIAN

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan

☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan

☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
