RPH Minggu 7-7-11 Mei

Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Anda di halaman 1dari 10

rph minggu 7 07-11 Mei 2023

sesi 2023-2024
RPH BM : Tahun 4 Terbilang : Ahad/09 Mei 2023/0915-1015
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
KELAS 4 TERBILANG MINGGU
TEMA 2 : KESIHATAN DAN KEBERSIHAN TARIKH
UNIT 6 : Pilih Gaya Hidup Sihat HARI
TOPIK Makanan Ruji Kita MASA
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPC murid dapat :
Melengkapkan Peta Buih Berganda dan menjelaskannya.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Pengenalan:-
Murid bercerita tentang makanan kegemaran mereka. Guru mengaitkan jawapan murid
dengan kesihatan.
Aktiviti:-
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 35.
3. Murid membaca dan memahami maklumat berdasarkan gambar dan petikan.
4. Murid dibimbing menjelaskan dan membanding beza maklumat tersirat dengan
menggunakan idea yang kritis dan kreatif.
5. Secara berkumpulan, murid berbincang untuk melengkapkan Peta Buih Berganda. (PAK
2)
6. Beberapa orang murid dipilih ke hadapan kelas untuk berkongsi pendapat tentang beras
yang manakah yang lebih baik untuk kesihatan. (PBD)
7. Murid membuat latihan di buku tulis. (KBAT)
Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.
REFLEKSI

____/_____ murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


____/_____ murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
____/_____ murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
rph minggu 7 07-11 Mei 2023
sesi 2023-2024

RPH SEJ : Tahun 4 Terbilang : Isnin/10 Mei 2023/0745-0815


RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN
SEJARAH SK TAHUN 4
TEMA SEJARAH SEKOLAH
TAJUK Tempatku Menimba Ilmu
Lokasi Sekolah Saya
STANDARD KANDUNGAN 1.3 Sejarah Sekolah
STANDARD PEMBELAJARAN 1.3.1 Menyatakan nama dan alamat sekolah
1.3.2 Mengenal pasti lokasi sekolah
K 1.3.7 Menghuraikan kepentingan sekolah sebagai sebuah
institusi yang membina masyarakat dan negara.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Murid menyatakan nama dan alamat sekolah
1. Menyatakan nama dan alamat sekolah 2. Murid mengenal pasti lokasi sekolah
2. Mengenal pasti lokasi sekolah 3. Murid menghuraikan __ daripada tiga kepentingan
3. Menghuraikan tiga kepentingan sekolah sebagai sekolah sebagai sebuah institusi yang membina
sebuah institusi yang membina masyarakat dan masyarakat dan negara.
negara.

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )

Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan guru tentang sejarah dan lokasi sekolahku

AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )


Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran
bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran
untuk
1. Murid membaca bahagian synopsis yang ada 7. Murid mengenal pasti nama dan alamat sekolah
pada halaman 30. dengan betul.
2. Murid memberi perhatian kepada penerangan 8. Murid mencari lokasi sekolah menggunakan
guru mengenai sejarah sekolah, lokasi sekolah applikasi “Google Earth” atau “Waze”
dan sinopsis bab tiga. 9. Murid mencari lokasi sekolah lain menggunakan
3. Murid meneliti bahan yang diimbas dengan kod applikasi.
QR oleh guru. 10. Murid meneliti pelan sekolah di buku.
4. Murid dipanggil secara rawak untuk membaca 11. Murid melakarkan pelan lokasi sekolah dengan
dialog di buku. memaparkan mercu tanda berhampiran dengan
5. Murid mengisi borang di lembaran kerja. Fill It In bimbingan guru. Artscape (Lakaran)
(Isikannya) 12. Murid mempersembahkan pelan yang dilukis
dikelas.
6. Murid meneliti nama, alamat dan lencana sekolah 13. Murid menghuraikan tiga kepentingan sekolah
di buku. sebagai sebuah institusi yang membina

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )


1.Murid merumuskan isi pelajaran tentang sejarah dan lokasi sekolahku dengan bimbingan guru

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka


BUKU Buku Teks hlmn 030-035 Buku Aktiviti hlmn 001
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Fill It In (Isikannya) PAK-21 Artscape (Lakaran)
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
rph minggu 7 07-11 Mei 2023
sesi 2023-2024
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RPH BM : Tahun 4 Terbilang : Isnin/10 Mei 2023/1145-1215


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
KELAS 4 TERBILANG MINGGU
TEMA 2 : KESIHATAN DAN KEBERSIHAN TARIKH
UNIT 6 : Pilih Gaya Hidup Sihat HARI
TOPIK Melancong untuk Sihat MASA
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPC murid dapat :
1. Membaca temu bual dengan sebutan dan intonasi yang sesuai.
2. Mengenal pasti tanda isyarat dan fungsinya untuk meningkatkan keselamatan pejalan
kaki.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Pengenalan:-
Murid mengimbas kembali pelajaran lalu.
Aktiviti:-
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 36 untuk membaca dan memahami maklumat
berdasarkan gambar dan petikan.
3. Murid dibimbing membaca karya bukan sastera dengan gaya penyampaian yang sesuai.
4. Murid berkongsi pengalaman melancong bersama keluarga dan melawat tempat alam
semulajadi. (PAK 2)
5. Murid berbincang dan menyenaraikan tempat yang menarik berkaitan alam semulajadi di
Malaysia. (KBAT)
6. Murid diterangkan tentang petunjuk dan tanda isyarat dalam gambarajah BAM halaman 6.
7. Murid menandakan anak panah dengan menggunakan pensel warna bagi laluan yang
selamat untuk Adam dan kakaknya berjalan kaki ke perpustakaan. Bincangkan jawapan
dengan rakan dalam kumpulan. (PBD)
Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.
REFLEKSI
rph minggu 7 07-11 Mei 2023
sesi 2023-2024

____/_____ murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


____/_____ murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
____/_____ murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RPH SEJ : Tahun 4 Gemilang : Selasa/11Mei 2023/0745-0815


RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN
SEJARAH SK TAHUN 4
TEMA SEJARAH SEKOLAH
TAJUK Tempatku Menimba Ilmu
Lokasi Sekolah Saya
STANDARD KANDUNGAN 1.3 Sejarah Sekolah
STANDARD PEMBELAJARAN 1.3.1 Menyatakan nama dan alamat sekolah
1.3.2 Mengenal pasti lokasi sekolah
K 1.3.7 Menghuraikan kepentingan sekolah sebagai sebuah
institusi yang membina masyarakat dan negara.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Murid menyatakan nama dan alamat sekolah
1. Menyatakan nama dan alamat sekolah 2. Murid mengenal pasti lokasi sekolah
2. Mengenal pasti lokasi sekolah 3. Murid menghuraikan __ daripada tiga kepentingan
3. Menghuraikan tiga kepentingan sekolah sebagai sekolah sebagai sebuah institusi yang membina
sebuah institusi yang membina masyarakat dan masyarakat dan negara.
negara.

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )

Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan guru tentang sejarah dan lokasi sekolahku

AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )


Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran
bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran
untuk
1. Murid membaca bahagian synopsis yang ada 7. Murid mengenal pasti nama dan alamat sekolah
pada halaman 30. dengan betul.
2. Murid memberi perhatian kepada penerangan 8. Murid mencari lokasi sekolah menggunakan
guru mengenai sejarah sekolah, lokasi sekolah applikasi “Google Earth” atau “Waze”
dan sinopsis bab tiga. 9. Murid mencari lokasi sekolah lain menggunakan
3. Murid meneliti bahan yang diimbas dengan kod applikasi.
QR oleh guru. 10. Murid meneliti pelan sekolah di buku.
4. Murid dipanggil secara rawak untuk membaca 11. Murid melakarkan pelan lokasi sekolah dengan
dialog di buku. memaparkan mercu tanda berhampiran dengan
5. Murid mengisi borang di lembaran kerja. Fill It In bimbingan guru. Artscape (Lakaran)
rph minggu 7 07-11 Mei 2023
sesi 2023-2024
(Isikannya) 12. Murid mempersembahkan pelan yang dilukis
dikelas.
6. Murid meneliti nama, alamat dan lencana sekolah 13. Murid menghuraikan tiga kepentingan sekolah
di buku. sebagai sebuah institusi yang membina

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )


1.Murid merumuskan isi pelajaran tentang sejarah dan lokasi sekolahku dengan bimbingan guru

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka


BUKU Buku Teks hlmn 030-035 Buku Aktiviti hlmn 001
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Fill It In (Isikannya) PAK-21 Artscape (Lakaran)
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RPH BM : Tahun 4 Terbilang : Selasa/11 Mei 2023/1145-1245


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
KELAS 4 TERBILANG MINGGU
TEMA 2 : KESIHATAN DAN KEBERSIHAN TARIKH
UNIT 6 : Pilih Gaya Hidup Sihat HARI
TOPIK Hati-hati Menggunakan Fon Telinga MASA
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPC murid dapat :
Berbincang untuk mencatat dan melengkapkan poster.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Pengenalan:-
Murid ditunjukkan Fon Telinga dan ditanya tentang kegunaannya.
Aktiviti:-
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 37.
3. Murid membaca dan memahami maklumat berdasarkan gambar dan petikan.
4. Murid dibimbing menganalisis dan mencatat maklumat tentang sesuatu perkara yang
dirujuk.
5. Secara berkumpulan, berbincang dan mengemukakan idea tentang kebaikan dan
keburukan penggunaan fon telinga. (KBAT)
6. Secara berkumpulan, murid membentangkan maklumat yang diperolehi melalui gambaran
poster. (PAK 2)
rph minggu 7 07-11 Mei 2023
sesi 2023-2024
7. Murid membuat latihan di buku tulis. (PBD)
Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.
REFLEKSI

____/_____ murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


____/_____ murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
____/_____ murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RPH SEJ : Tahun 4 Terbilang : Rabu/12 Mei 2023/0745-0815


RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN
SEJARAH SK TAHUN 4
TEMA SEJARAH SEKOLAH
TAJUK Tempatku Menimba Ilmu
Lokasi Sekolah Saya
STANDARD KANDUNGAN 1.3 Sejarah Sekolah
STANDARD PEMBELAJARAN 1.3.1 Menyatakan nama dan alamat sekolah
1.3.2 Mengenal pasti lokasi sekolah
K 1.3.7 Menghuraikan kepentingan sekolah sebagai sebuah
institusi yang membina masyarakat dan negara.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Murid menyatakan nama dan alamat sekolah
1. Menyatakan nama dan alamat sekolah 2. Murid mengenal pasti lokasi sekolah
2. Mengenal pasti lokasi sekolah 3. Murid menghuraikan __ daripada tiga
3. Menghuraikan tiga kepentingan sekolah sebagai kepentingan sekolah sebagai sebuah
sebuah institusi yang membina masyarakat dan institusi yang membina masyarakat dan
negara. negara.

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )

Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan guru tentang sejarah dan lokasi sekolahku

AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )


Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran
bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran
untuk
1. Murid membaca bahagian synopsis yang 7. Murid mengenal pasti nama dan alamat
rph minggu 7 07-11 Mei 2023
sesi 2023-2024
ada pada halaman 30. sekolah dengan betul.
2. Murid memberi perhatian kepada 8. Murid mencari lokasi sekolah menggunakan
penerangan guru mengenai sejarah sekolah, applikasi “Google Earth” atau “Waze”
lokasi sekolah dan sinopsis bab tiga. 9. Murid mencari lokasi sekolah lain
3. Murid meneliti bahan yang diimbas dengan menggunakan applikasi.
kod QR oleh guru. 10. Murid meneliti pelan sekolah di buku.
4. Murid dipanggil secara rawak untuk 11. Murid melakarkan pelan lokasi sekolah
membaca dialog di buku. dengan memaparkan mercu tanda
5. Murid mengisi borang di lembaran kerja. Fill berhampiran dengan bimbingan guru.
It In (Isikannya) Artscape (Lakaran)
12. Murid mempersembahkan pelan yang dilukis
6. Murid meneliti nama, alamat dan lencana dikelas.
sekolah di buku. 13. Murid menghuraikan tiga kepentingan
sekolah sebagai sebuah institusi yang
membina

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )


1.Murid merumuskan isi pelajaran tentang sejarah dan lokasi sekolahku dengan bimbingan guru

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka


BUKU Buku Teks hlmn 030-035 Buku Aktiviti hlmn 001
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Fill It In (Isikannya) PAK-21 Artscape (Lakaran)
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RPH SEJ : Tahun 4 Gemilang : Rabu/12 Mei 2023/0845-0915


RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN
SEJARAH SK TAHUN 4
TEMA SEJARAH SEKOLAH
TAJUK Tempatku Menimba Ilmu
Lokasi Sekolah Saya
STANDARD KANDUNGAN 1.3 Sejarah Sekolah
STANDARD PEMBELAJARAN 1.3.1 Menyatakan nama dan alamat sekolah
1.3.2 Mengenal pasti lokasi sekolah
K 1.3.7 Menghuraikan kepentingan sekolah sebagai sebuah
institusi yang membina masyarakat dan negara.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
4. Murid menyatakan nama dan alamat sekolah
4. Menyatakan nama dan alamat sekolah 5. Murid mengenal pasti lokasi sekolah
5. Mengenal pasti lokasi sekolah 6. Murid menghuraikan __ daripada tiga kepentingan
6. Menghuraikan tiga kepentingan sekolah sebagai sekolah sebagai sebuah institusi yang membina
sebuah institusi yang membina masyarakat dan masyarakat dan negara.
negara.

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )

Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan guru tentang sejarah dan lokasi sekolahku
rph minggu 7 07-11 Mei 2023
sesi 2023-2024

AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )


Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran
bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran
untuk
14. Murid membaca bahagian synopsis yang ada 20. Murid mengenal pasti nama dan alamat sekolah
pada halaman 30. dengan betul.
15. Murid memberi perhatian kepada penerangan 21. Murid mencari lokasi sekolah menggunakan
guru mengenai sejarah sekolah, lokasi sekolah applikasi “Google Earth” atau “Waze”
dan sinopsis bab tiga. 22. Murid mencari lokasi sekolah lain menggunakan
16. Murid meneliti bahan yang diimbas dengan kod applikasi.
QR oleh guru. 23. Murid meneliti pelan sekolah di buku.
17. Murid dipanggil secara rawak untuk membaca 24. Murid melakarkan pelan lokasi sekolah dengan
dialog di buku. memaparkan mercu tanda berhampiran dengan
18. Murid mengisi borang di lembaran kerja. Fill It In bimbingan guru. Artscape (Lakaran)
(Isikannya) 25. Murid mempersembahkan pelan yang dilukis
dikelas.
19. Murid meneliti nama, alamat dan lencana sekolah 26. Murid menghuraikan tiga kepentingan sekolah
di buku. sebagai sebuah institusi yang membina

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )


1.Murid merumuskan isi pelajaran tentang sejarah dan lokasi sekolahku dengan bimbingan guru

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka


BUKU Buku Teks hlmn 030-035 Buku Aktiviti hlmn 001
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Fill It In (Isikannya) PAK-21 Artscape (Lakaran)
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RPH BM : Tahun 4 Terbilang : Rabu/12Mei 2023/0915-1015


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
KELAS 4 TERBILANG MINGGU
TEMA 2 : KESIHATAN DAN KEBERSIHAN TARIKH
UNIT 6 : Pilih Gaya Hidup Sihat HARI
TOPIK Tubuh Sihat Kekal Aktif MASA
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPC murid dapat :
Mengubah suai lirik dan mempersembahkannya secara kreatif.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Pengenalan:-
rph minggu 7 07-11 Mei 2023
sesi 2023-2024
Murid diterangkan maksud ‘Sawak injak’.
Aktiviti Utama:-
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 38.
3. Murid membaca dan memahami maklumat berdasarkan gambar dan petikan.
4. Murid dibimbing mengubah suai seni kata lagu dan mempersembahkannya secara kreatif.
5. Secara berkumpulan, murid berbincang untuk mengubah suai seni kata lagu
berpandukan gambar secara kreatif. (KBAT)
6. Secara berkumpulan, murid mempersembahkannya idea lirik seni kata lagu yang telah
diubah suai dengan gaya yang menarik dan sebutan yang jelas. (PAK 2)
7. Murid membuat latihan di buku tulis. (PBD)
Penutup:-
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
REFLEKSI

____/_____ murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


____/_____ murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
____/_____ murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RPH BM : Tahun 4 Terbilang : Khamis/13Mei 2023/1045-1145

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS 4 TERBILANG MINGGU
TEMA 2 : KESIHATAN DAN KEBERSIHAN TARIKH
UNIT 6 : Pilih Gaya Hidup Sihat HARI
TOPIK Teknik Masakan Berkhasiat MASA
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPC murid dapat :
Membina ayat pasif berdasarkan ayat yang dicetak berwarna.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Pengenalan:-
rph minggu 7 07-11 Mei 2023
sesi 2023-2024

Murid bercerita tentang lauk kegemaran yang dimasak oleh ibu masing-masing.
Aktiviti:-

1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 39.
3. Murid membaca dan memahami maklumat berdasarkan gambar dan petikan. (KBAT)
4. Murid dibimbing memahami dan menggunakan kata kerja pasif mengikut konteks. (PBD)
5. Secara berkumpulan, murid berbincang dan berkongsi pengetahuan yang sedia ada
berkaitan teknik masakan berkhasiat. (PAK 2)
6. Murid membuat latihan di buku tulis. (PBD)

Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.
REFLEKSI

____/_____ murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


____/_____ murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
____/_____ murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
