RPH 3.2.1 - 3.2.4
RPH 3.2.1 - 3.2.4
RPH 3.2.1 - 3.2.4
Kelas
: 1 WAWASAN ( 20 murid)
Masa
: 8.45pg 9.45pagi
Nilai
:Bertanggungjawab/Kerjasama
Bidang
Objektif Pembelajaran
dapat;
i)Penaakulan
:Menyenaraikan tiga contoh ancamanan keselamatan di
kawasan
kediaman.
ii)Emosi
iii)Perlakuan
: Mengamalkan cara hidup bertanggungjawab dan
bekerjasama dalam
menjaga keselamatan kawasan kediaman.
Aktiviti
EMK
: Perpaduan
BBM
Penilaian
LANGKAH PdP:
LANGKAH/
MASA
Set Induksi
(5 minit)
CATATAN
BBM: Keratan
akhbar
Contoh soalan:
1. Apakah yang kamu dapat lihat/tonton dalam gambar ini?
2. Apakah jenis kes jenayah berdasarkan gambar
tersebut?
Guru mengaitkan jawapan pelajar dengan tajuk yang akan
diajar.
Langkah 1
( 15 minit )
Langkah 2
(10 minit)
BBM:
Kad gambar
BBM:
- kertas mahjung
- marker
Nilai
-Tanggungjawab
- Bekerjasama
Langkah 3
(15 minit)
BBM:
Murid diminta membentangkan hasil kerja dalam
kumpulan.
Guru merumuskan kembali hasil pembentangan murid
untuk setiap kumpulan.
- Kad gambar
- Pen Marker
- Pen warna
- Kertas
Mahjung
Nilai:
-Toleransi
-Keberanian
EMK:
- Perpaduan
Langkah 4
(10 minit)
Penutup/
Rumusan:
(5 minit)
BBM:
- Lembaran
kerja
Kelas
: 1 UNGGUL ( 20 murid)
Masa
: 8.45pg 9.45pagi
Nilai
: Bertanggungjawab/Kerjasama
Bidang
Objektif Pembelajaran
dapat;
i)Penaakulan
: Menyatakan kepentingan mengekalkan keselamatan
kawasan
kediaman
ii)Emosi
: Menceritakan perasaan apabila menyertai aktiviti
Rukun Tetangga
iii)Perlakuan
: Melakonkan cara melakukan aktiviti kawalan keselamatan
Rukun
Tetangga.
Aktiviti
EMK
: Perpaduan
BBM
Penilaian
LANGKAH PdP:
LANGKAH/
MASA
Set Induksi
(5 minit)
Langkah 1
( 15 minit )
Langkah 2
(15 minit)
CATATAN
BBM:
Video
BBM:
BBM:
- kad manila
marker
Kad gambar
Nilai Murni:
- bekerjasama
Langkah 3
(15 minit)
BBM:
Murid membentangkan hasil perbincangan di hadapan
kelas
Sesi soal jawab dibuka kepada murid yang lain untuk
mendapatkan penjelasan yang lebih lanjut
Contoh Aktiviti:
Murid mengaplikasi peta minda semasa
membentangkan hasil dapatan mereka
Guru membuat pentaksiran/penilaian
Langkah 4
(7 minit)
Penutup/
Rumusan:
(3 minit)
- Kad manila
- Pen Marker
- Pen warna
Nilai:
Tanggungjawab
Kejujuran
EMK:
- Kreatif
BBM:
- Lembaran
kerja
Kelas
: 1 Amanah ( 25 murid)
Masa
: 9.25pg 10.25pagi
Nilai
:Bertanggungjawab, kerjasama
Bidang
i)Penaakulan
ii)Emosi
iii)Perlakuan
Aktiviti
EMK
: Perpaduan
BBM
Penilaian
LANGKAH PdP:
LANGKAH/
MASA
Set Induksi
(5 minit)
Langkah 1
( 15 minit )
CATATAN
BBM: Video
kejadian pecah
rumah dan
rompakan di
kawasan
kediaman
BBM:
Keratan
Akhbar
Papan
putih
Langkah 2
(10 minit)
Langkah 3
(15 minit)
Langkah 4
(10 minit)
Penutup/
Rumusan:
(5 minit)
BBM:
- kad manila
marker
Nilai
-Tanggungjawab
- Kerjasama
BBM:
- Kad gambar
- Kad manila
- Pen Marker
- Pen warna
- Kertas
Mahjung
Nilai:
-kerjasama
EMK:
- Perpaduan
BBM:
- Lembaran
kerja
Kelas
: 1 IXORA ( 20 murid)
Masa
Nilai
: Keberanian, Kerjasama
Bidang
ii)Emosi
iii)Perlakuan
Aktiviti
EMK
: Perpaduan
BBM
Penilaian
LANGKAH PdP:
LANGKAH/
MASA
Set Induksi
(5 minit)
CATATAN
Guru menayang slide show mengenai aktiviti rukun tetangga dan BBM: slide
pasukan RELA
show
Contoh soalan:
6. Apakah yang kamu dapat lihat dalam gambar ini?
7. Apakah nama pasukan yang ditubuhkan oleh ahli
penduduk di sesuatu kawasan kediaman bagi menjaga
keselamatan kejiranan?
8. Adakah kamu pernah menyertai pasukan tersebut?
Langkah 1
( 15 minit )
BBM:
poster
Langkah 2
(10 minit)
Langkah 3
(15 minit)
Langkah 4
(10 minit)
Penutup/ Rumusan:
(5 minit)
BBM:
- kad manila
marker
Nilai
- kerjasama
-tanggungjawab
BBM:
- Kad gambar
- Kad manila
- Pen Marker
- Pen warna
- Kertas
Mahjung
Nilai:
-tanggungjawab
-kerjasama
EMK:
- Perpaduan
BBM:
- Lembaran
kerja