RPH Minggu 13 BM THN 3
RPH Minggu 13 BM THN 3
RPH Minggu 13 BM THN 3
1. Murid membaca dan memahami teks dan 4.Murid akan melihat contoh yang diberikan
gambar. oleh guru berkaitan bertutur secara
2. Murid akan memberi sepenuh perhatian bertatasusila.
terhadap penerangan guru tentang teks dan 5. Murid bertutur untuk menjelaskan perkara
gambar yang dilihat. secara bertatasusila.
3. Murid menaakul dan menilai maklumat 6. Murid mensimulasikan dialog yang telah
daripada gambar. I See, I Think, I Wonder dilengkapkan. Dramatization (Drama)
(Saya lihat, Saya fikir dan saya bertanya) 7. Murid yang tidak dapat mensimulasikan
dialog yang telah disiapkan akan dibantu
oleh guru.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang seronoknya berkuda dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 047 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstruktivisme
PAK-21 I See, I Think, I Wonder PAK-21 Dramatisation
(Saya Lihat, Saya Fikir dan (Drama)
Saya Bertanya)
KBAT Memahami KB Menjanakan idea
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Pendidikan Alam Sekitar EMK : NILAI Rasional
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN
BAHASA MELAYU SK TAHUN 3
TARIKH 15/6/2022 MASA 12.05 – 1.05
MINGGU 12 HARI KELAS Beta
Rabu
TEMA KESELAMATAN
TAJUK Rekreasi Selamat
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Bertutur untuk menyampaikan maklumat dan idea bagi pelbagai
tujuan
STANDARD 1.2.1 Bertutur untuk menjelaskan dan menilai sesuatu perkara secara
PEMBELAJARAN
bertatasusila mengikut konteks.
KEMAHIRAN Kemahiran Mendengar dan Bertutur
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran, murid Murid dapat:
dapat : 1. Menjelaskan aklumat yang diperoleh dengan
1. Bertutur untuk menjelaskan dan menilai bertutur
empat perkara secara bertatasusila 2. Menilai maklumat secara bertatasusila
mengikut konteks mengikut konteks
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
1. Murid membaca dan memahami teks dan 5. Murid menulis untuk melengkapkan dialog.
gambar. Circle Time (Bulatan Masa)
2. Murid akan memberi sepenuh perhatian 6. Murid akan menghantar wakil kumpulan
terhadap penerangan guru tentang teks dan untuk berkongsi idea pada kumpulan-
gambar yang dilihat. kumpulan lain.
3. Murid berbincang dalam kumpulan untuk 7. Murid menuturkan dialog yang telah
melengkapkan dialog. lengkap. Presentation (Persembahan)
4. Murid akan menghantar wakil kumpulan 8. Murid yang melakukan persembahan yang
untuk menunjukkan hasil perbincangan baik akan diberikan hadiah oleh guru.
kepada guru.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang patuhi peraturan dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 000 Buku Aktiviti hlmn 053
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstruktivisme
PAK-21 Circle Time (Bulatan Masa) PAK-21 Presentations
(Persembahan) -
Individu
KBAT Memahami KB Menjanakan idea
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Pendidikan Alam Sekitar EMK : NILAI Rasional
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
1. Murid membaca dan memahami teks dan 5. Murid menaakul bahan dan berbincang
gambar. mengenal pasti idea utama dan idea
2. Murid diminta untuk fokus terhadap sampingan. Brainstorming
penerangan guru tentang teks dan gambar (Sumbangsaran)
yang dilihat. 6. Murid menulis idea utama dan idea
3. Murid mengenal pasti dan memahami idea sampingan
utama dan idea sampingan dengan 7. Murid membantu satu sama lain untuk
bimbingan guru. Count (Kiralah) menuliskan idea-idea yang diminta oleh
4. Murid akan dipanggil secara rawak untuk guru.
menyatakan idea utama dan idea 8. Murid akan menunjukkan idea utama dan
idea sampingan kepada guru.
sampingan.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang memanjat tembok tiruan dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 048-049 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Bacaan intensif
PAK-21 Count (Kiralah) PAK-21 Brainstorming
(Sumbangsaran)
KBAT Memahami KB Menganalisis
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Pendidikan Moral EMK: NILAI Keberanian
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: