Week 47

Download as pdf or txt
Download as pdf or txt
You are on page 1of 3

2/25/22, 5:44 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_mark.

php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:TEY LI CHOO
学期 / Penggal:3 周次 / Minggu:47 日期 / Tarikh:
09-02-2022 ( 星期三 / Rabu)
班级:
单元:
88-KPMPerkasaKU      课题:
88-KPMPerkasaKU 思维图:
6M
内容标准 :
5.4-通过阅读,认识各种不同类型的句子。在写作中应运用不同类型的句子来表达。 -
时间:
学习标准 :
5.4.7-通过阅读,了解关联词语的功能,正确解读句子。在表达时能准确地应用关联词 教具:
07:30
语。(基本内容) 1.活动卷
-

学习目标:
在本堂结束后,学生能够:
2.演示文稿
08:30

1 利用正确的关联词语造句。
科目:
学生愿景:

2 应用关联词语把两个单句连接起来,变成复句。
华文 知识水平, 思
成果标准:
学生能够:

考创新
1 利用正确的关联词语造至少五个句子。
学生人数:

17 2 正确地应用关联词语把两个单句连接起来,变成复句。 思维技能:

评价, 应用, 理
21世纪学习法:
道德价值观, 分组活动, 沟通, 以学生为中心

21世纪课堂活动:
Brainstorming (Sumbangsaran)
6种'K'元素:
沟通, 合作, 创意与创新
教学步骤:
辅导 巩固 增广
1. 引起动机。 -
2. 学生聆听故事,并找出文中的关
联词语。
3. 学生尝试讲解关联词语的运用。
4. 学生进行分组活动,利用所找出
的关联词语造句。
5. 教师范例佳作。
6. 学生习作关联词语把两个单句连
接起来,变成复句。
7. 学生总结。
跨课程元素:
道德价值, 创造与革新元素, 信息通讯技术
教学评估:

Impak/反思:
10位学生能够掌握技能,1位学生课后跟进,6位学生缺席。

https://espps.net/mypdp/print_rph_mark.php 1/3
2/25/22, 5:44 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_mark.php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:TEY LI CHOO
学期 / Penggal:3 周次 / Minggu:47 日期 / Tarikh:
09-02-2022 ( 星期三 / Rabu)
班级:
单元:
88-KPMPerkasaKU      课题:
88-KPMPerkasaKU 思维图:
3M
内容标准 :
5.2-学会汉语拼音,掌握基本的语音知识。能正确、流利、有感情地进行朗读,并养成 1.圆形图
时间:
在日常生活中讲标准华语的习惯。
10:00
学习标准 :
5.2.1-"正确读出“上声”“一""和朗读时,做到语音标准。 (附加内容))语句通顺,句
-

与句之"
11:00

学习目标:
在本堂结束后,学生能够:
教具:
科目:

1. 读出“上声”的变调的词语。
1.活动卷
华文
2. 在圆圈图里写上“上声”的变调的词语。 2.演示文稿
成果标准:
学生能够:

学生人数:

1. 正确地读出至少五个“上声”的变调的三个字词语。
学生愿景:

29
2. 正确地在圆圈图里写上至少五个“上声”的变调的三个字词语。 知识水平, 思
考创新
21世纪学习法:
道德价值观, 沟通, 以学生为中心
21世纪课堂活动:
Brainstorming (Sumbangsaran) 思维技能:

6种'K'元素:
沟通, 创意与创新 评价, 应用, 理
教学步骤: 解, 知道
辅导 巩固 增广
1. 学生尝试朗读教师所展示的词 1. 学生尝试朗读教师所展示的词
语,并告诉教师每个词语的音调。语,并告诉教师每个词语的音调。
2. 教师教导学生“上声”的变调规 2. 学生在教师的引导下说出“上
则。 声”的变调规则。

3. 学生熟记“上声”的变调规则。
3. 学生熟记“上声”的变调规则。

4. 学生在圆圈图里至少写出五 4. 学生在圆圈图里至少写出五
个“上声”的变调的三个字词语。
个“上声”的变调的三个字词语。

5. 被指明的学生说出自身的答案,5. 被指明的学生说出自身的答案,
其他同学评鉴。 其他同学评鉴。
6. 学生完成“上声””的变调练习。
6. 学生完成“上声”的变调练习。

7. 学生再次说出“上声””的变调规 7. 学生以抢答游戏的方式说出“上
则,以作为总结。 声”的变调规则,以作为总结。
跨课程元素:
道德价值, 创造与革新元素, 信息通讯技术
教学评估:

Impak/反思:
14位学生能够掌握技能,4位学生课后跟进,11位学生缺席。

https://espps.net/mypdp/print_rph_mark.php 2/3
2/25/22, 5:44 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_mark.php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:TEY LI CHOO
学期 / Penggal:3 周次 / Minggu:47 日期 / Tarikh:
09-02-2022 ( 星期三 / Rabu)
Kelas:
Tema:
88-KPMPerkasaKU     
Unit:
88-KPMPerkasaKU Peta i-Think:

2M
S.Kandungan.:
2.1-Asas membaca dan memahami. 1.Peta Pelbagai
Masa:
S.Pembelajaran :
2.1.2-Membaca dan memahami;(i) perkataan; (ii) ayat; (iii) perenggan; (iv) petikan Alir

11:30
(Kandungan Asas)
-
Tema PKJR :
22-Fungsi Peralatan Keselamatan Berbasikal
01:00
Fokus PKJR :
5.1-Berbasikal dengan selamat
Subjek:
H/P PKJR:
5.1.2-Memilih pakaian yang sesuai dan mengenakan peralatan keselamatan berbasikal
B. MELAYU
BBM:

Objektif :
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1.slaid
Bil Murid: 1. Membaca petikan teks.
powerpoint

14 2. Menjawab soalan pemahaman yang diberi berdasarkan petikan teks .


2.Lembaran
Kerja

PKJR:

Aspirasi
1. Memadankan peralatan keselamatan berbasikal dengan mengikut fungsinya.
Murid:

Kriteria
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

Pengetahuan,
Kejayaan: 1. Membaca petikan teks dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai.

Kemahiran
2. Menjawab 3 daripada 5 soalan pemahaman yang diberi berdasarkan petikan teks dengan
berfikir
betulnya.

Aras
PKJR:
Pemikiran:

1. Memadankan peralatan keselamatan berbasikal dengan mengikut fungsinya secara tepat. Menilai,
Mengaplikasi,
PAK-21:
Berkumpulan , Kolaboratif, Komunikasi, Pemikiran Kritis Memahami
Aktiviti PAK-21:
Brainstorming (Sumbangsaran), Gallery Walk
Kemahiran 6K: Komunikasi, Kolaboratif, Kreativiti dan inovatif
Aktiviti PdP:
Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
1. Murid membaca petikan yang 1. Murid membaca petikan yang
diedarkan dengan sebutan yang betul diedarkan dengan sebutan yang betul
dan intonasi yang sesuai.
dan intonasi yang sesuai.

2. Murid menggariskan kosa kata 2. Murid menggariskan kosa kata


yang tidak faham dalam petikan.
yang tidak faham dalam petikan.

3. Guru terangkan petikan teks 3. Murid yang dipanggil nama


tersebut.
mencuba memberikan penerangan
4. Murid berbincang tentang soalan tentang petikan teks tersebut.

pemahaman yang diberi secara 4. Murid berbincang tentang soalan


berkumpulan.
pemahaman yang diberi secara
5. Wakil kumpulan membentangkan berkumpulan.

hasil kerja kumpulan masing-masing.


5. Wakil kumpulan membentangkan
6. Guru mempamerkan hasil kerja hasil kerja kumpulan masing-masing.

kumpulan yang paling kepada murid 6. Guru mempamerkan hasil kerja


yang lain.
kumpulan yang paling kepada murid
7. Murid meneliti gambar peralatan yang lain.

keselamatan berbasikal dan cuba 7. Murid meneliti gambar peralatan


menerangkan fungsinya.
keselamatan berbasikal dan cuba
8. Murid memadankan peralatan menerangkan fungsinya.

keselamatan berbasikal dengan 8. Murid memadankan peralatan


mengikut fungsinya.
keselamatan berbasikal dengan
9. Murid membaca jawapan mengikut fungsinya.

pemahaman secara rumusan. 9. Murid membaca jawapan


pemahaman secara rumusan.
P. Kurikulum:
Ilmu-TMK, KB- Menjanakan idea, KB- Menghubungkaitkan, Kontekstual- Pengetahuan
sedia ada
Nilai:
Menjaga kebersihan, Menjaga keselamatan diri
EMK:
Nilai Murni, Keselamatan Jalan Raya, Elemen Teknologi Maklumat dan Komunikasi
Penilaian P&P:
Tugasan Murid
Impak/Refleksi:
12 orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.1 orang murid yang tidak mencapai
objektif diberi bimbingan khas. 1 orang murid tidak hadir
Telah Disahkan Oleh Guru Besar
(SEE SIEW MEET)

https://espps.net/mypdp/print_rph_mark.php 3/3

You might also like