Minggu 4

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (SAINS TINGKATAN 5) 2023

MINGGU: 4 TARIKH: 1/4/2024 HARI: ISNIN

MASA/ KELAS / TAJUK / STANDARD PEMBELAJARAN / OBJEKTIF / KRITERIA KEJAYAAN/


MATAPELAJARAN BBM / AKTIVITI / REFLEKSI
MASA: 10:15- KELAS: 5 AL-MUJAHID BIL MURID: 26 ORANG
9:45AM

TEMA PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP TANDAKAN () PADA RUANG


BAB 2.0 NUTRISI DAN TEKNOLOGI MAKANAN YANG DISEDIAKAN
STANDARD 2.6 MAKANAN DAN SUPLEMEN KESIHATAN AKTIVITI PAK-21
KANDUNGAN HOT SEAT
ROLE PLAY
STANDARD 2.6.1 Berkomunikasi mengenai isu berkaitan makanan PETA I-THINK
PEMBELAJARAN kesihatan dan suplemen kesihatan. ROUND TABLE
2.6.2 Berkomunikasi mengenai isu berkaitan GALLERY WALK
Status Halal makanan. THINK PAIR SHARE
PEMBENTANGAN
OBJEKTIF PADA AKHIR PEMBELAJARAN MURID AKAN DAPAT: THREE STAY, ONE STAY
PEBELAJARAN 1.Menerangkan mengenai isu berkaitan makanan BRAINSTROMING
kesihatan dan suplemen kesihatan. TABLE TALKER
2.Menjelaskan mengenai isu berkaitan status Halal TALK PATNERS
makanan

PENTAKSIRAN & PENILAIAN


KUIZ
AKTIVITI PDPC 1. ENGAGE- Guru meninjau pengetahuan asas pelajar PROJEK
DRAMA
berkenaan nutrisi dan kalori.
HASI KERJA
2. EXPLORE- Pelajar berbincang bersama guru sambil BUKU KERJA
menyalin nota. SOAL JAWAB
3. EXPLAIN- Pelajar menerangkan berdasarkan LATIHAN BERTULIS
persoalan yang ditimbulkan. PEMBENTANGAN
4. ELABORATE- Guru memberi penjelaskan yang LEMBARAN KERJA
PEMERHATIAN / LISAN
lebih teliti menggunakan contoh soalan.
5. EVALUATE- Pelajar menjawab kuiz secara lisan
daripada guru.
BAHAN BANTU BUKU TEKS  GAMBAR MODEL
BUKU KERJA  VIDEO AKHBAR
MENGAJAR
LEMBARAN KERJA POWERPOINT LAIN-LAIN:

DISEDIAKAN OLEH:
TAHAP TP 1  TP 2  TP 3
TP 4  TP 5  TP 6
PENGUASAAN
ARAS KBAT MENGINGA  MENGAPLIKASI MENILAI
T AFIQAH BINTI BASRAN
MEMAHAMI  MENGANALISIS MENCIPTA (GURU MATAPELAJARAN)
PETA I-THINK  TITI  POKOK  BULATAN
 BUIH  DAKAP  BUIH BERGANDA
DISEMAK OLEH:
REFLEKSI
__________________________
ROLITA GIBON
(KETUA BIDANG SAINS &
MATEMATIK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (SAINS TINGKATAN 5) 2023
MINGGU: 4 TARIKH: 2/4/2024 HARI: SELASA

MASA/ KELAS / TAJUK / STANDARD PEMBELAJARAN / OBJEKTIF / KRITERIA KEJAYAAN/


MATAPELAJARAN BBM / AKTIVITI / REFLEKSI
MASA: 8:15- KELAS: 5 AL-MUJAHID BIL MURID: 26 ORANG
9:45AM
TEMA PENYENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP TANDAKAN () PADA RUANG
BAB 3.0 KELLESTARIAN ALAM SEKITAR YANG DISEDIAKAN
STANDARD 3.1 KITAR HAYAT PRODUK AKTIVITI PAK-21
KANDUNGAN HOT SEAT
ROLE PLAY
STANDARD 3.1.1Menjelaskan maksud jejak karbon (carbon PETA I-THINK
PEMBELAJARAN footprint). ROUND TABLE
3.1.2 Mencerakinkan produk yang digunakan GALLERY WALK
dalam satu hari kehidupan seorang individu. THINK PAIR SHARE
3.1.3 Mewajarkan tindakan yang perlu diambil iaitu PEMBENTANGAN
langkah tapak tangan karbon (carbon handprint) bagi THREE STAY, ONE STAY
mengurangkan pembebasan gas rumah hijau dalam BRAINSTROMING
satu hari kehidupan individu. TABLE TALKER
3.1.4 Berkomunikasi mengenai kitar hayat satu produk. TALK PATNERS
OBJEKTIF PADA AKHIR PEMBELAJARAN MURID AKAN DAPAT:
PEBELAJARAN 1.Menjelaskan maksud jejak karbon (carbon
footprint).
PENTAKSIRAN & PENILAIAN
2. Mencerakinkan produk yang digunakan KUIZ
dalam satu hari kehidupan seorang individu. PROJEK
3. Mewajarkan tindakan yang perlu diambil iaitu DRAMA
langkah tapak tangan karbon (carbon handprint) bagi HASI KERJA
mengurangkan pembebasan gas rumah hijau dalam BUKU KERJA
SOAL JAWAB
satu hari kehidupan individu. LATIHAN BERTULIS
4. Berkomunikasi mengenai kitar hayat satu produk. PEMBENTANGAN
AKTIVITI PDPC 1. ENGAGE- Guru meninjau pengetahuan asas pelajar LEMBARAN KERJA
berkenaan kelestarian alam sekitar. PEMERHATIAN / LISAN
2. EXPLORE- Pelajar berbincang bersama guru sambil
menyalin nota.
3. EXPLAIN- Pelajar menerangkan berdasarkan
persoalan yang ditimbulkan.
4. ELABORATE- Guru memberi penjelaskan yang DISEDIAKAN OLEH:
lebih teliti menggunakan contoh soalan.
5. EVALUATE- Pelajar menjawab kuiz secara lisan
daripada guru.
BAHAN BANTU BUKU TEKS  GAMBAR MODEL
BUKU KERJA  VIDEO AKHBAR
MENGAJAR AFIQAH BINTI BASRAN
LEMBARAN KERJA POWERPOINT LAIN-LAIN:

TP 1  TP 2  TP 3 (GURU MATAPELAJARAN)


TAHAP
TP 4  TP 5  TP 6
PENGUASAAN
REFLEKSI
DISEMAK OLEH:

__________________________

ROLITA GIBON

(KETUA BIDANG SAINS &


MATEMATIK)

You might also like