RPH Sains Tahun 1
RPH Sains Tahun 1
RPH Sains Tahun 1
KOD STANDARD 7.1.5 Menentukan kekuatan magnet ke atas objek dengan menjalankan penyiasatan.
PEMBELAJARAN 7.1.6 Menjelaskan pemerhatian tentang magnet melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan.
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF
1. Menyatakan bahawa kekuatan magnet berbeza.
PEMBELAJARAN
2. Mengitlakan bahawa magnet yang dapat menarik objek lebih jauh dan dapat menarik lebih banyak objek lebih kuat.
KRITERIA Murid berjaya menyenaraikan apa yang telah dipelajari dan membuat peta minda.
KEJAYAAN
AKTIVITI PEMULA
1. Murid mengimbas semula pelajaran lalu. (PAK21)
AKTIVITI UTAMA
2. Murid menjawab soalan ‘Mari Ulang Kaji’ halaman 69-70. (KBAT)
3. Guru berbincang jawapan yang betul dengan murid.
4. Murid mengingat semula apa yagg telah dipelajari dan membuat peta minda. (PAK21)
5. Murid mempamerkan peta minda di satu sudut dalam makmal sains. (PAK21)
AKTIVITI
PENGAJARAN & AKTIVITI PAK 21
PEMBELAJARAN □ Peta I- Think □ Rally Robin □ Same Different □ Role Play □ Three Stray, one Stay
(P&P)
□ Windows Pane □ Travelling File □ Gallery Tour □ Spin-N-Think □ Two Box Induction
□ Think-Pair-Share □ Rotating Review □ Roam the Room □ Gallery walk □ Team word -Web
PENTAKSIRAN 1 2 3 4 5 6
AKTIVIITI PENUTUP
6. Murid membuat buku aktiviti.
7. Murid membuat rumusan pelajaran hari ini.
Mengguna & mengendalikan alatan dan bahan sains dengan Melakar specimen, peralatan sains dengan cara yang betul
KEMAHIRAN
betul Menyimpan peralatan dan bahan sains dengan betul
MANIPULATIF
Mengendalikan specimen dengan betul dan cermat
SAINS (KMS)
Interpersonal Muzikal Kinestatik Naturalis
KECERDASAN
Intrapersonal Verbal Linguistik Logik Matematik Visual Ruang
PELBAGAI
Murid berjaya menjalankan penyiasatan untuk mengenalpasti objek yang menyerap air dan kalis air dan
KRITERIA mencatatkan hasil dapatan dalam bentuk peta i-think.
KEJAYAAN
AKTIVITI PEMULA
1. Murid mengimbas semula pelajaran lalu. (PAK21)
AKTIVITI UTAMA
2. Murid disoal berdasarkan gambar dalam buku teks halaman 71, “Mengapa pakaian pelajar lelaki tersebut tidak basah”. (PAK21)
3. Secara dalam kumpulan, murid menjalankan penyiasatan untuk mengenalpasti objek yang menyerap air dan kalis air. (KBAT)
4. Murid mencatatkan hasil dapatan dalam bentuk peta i-think. (PAK21)
5. Murid diterangkan dengan maksud penyerapan dan kalis air.
AKTIVITI
PENGAJARAN & AKTIVITI PAK 21
PEMBELAJARAN □ Peta I- Think □ Rally Robin □ Same Different □ Role Play □ Three Stray, one Stay
(P&P)
□ Windows Pane □ Travelling File □ Gallery Tour □ Spin-N-Think □ Two Box Induction
□ Think-Pair-Share □ Rotating Review □ Roam the Room □ Gallery walk □ Team word -Web
PENTAKSIRAN 1 2 3 4 5 6
AKTIVIITI PENUTUP
6. Murid membuat buku aktiviti.
7. Murid membuat rumusan pelajaran hari ini.
Mengguna & mengendalikan alatan dan bahan sains dengan Melakar specimen, peralatan sains dengan cara yang betul
KEMAHIRAN
betul Menyimpan peralatan dan bahan sains dengan betul
MANIPULATIF
Mengendalikan specimen dengan betul dan cermat
SAINS (KMS)
Interpersonal Muzikal Kinestatik Naturalis
KECERDASAN
Intrapersonal Verbal Linguistik Logik Matematik Visual Ruang
PELBAGAI
Murid berjaya menjalankan penyiasatan untuk mengenalpasti objek yang menyerap air dan kalis air dan
KRITERIA mencatatkan hasil dapatan dalam bentuk peta i-think.
KEJAYAAN
AKTIVITI PEMULA
1. Murid mengimbas semula pelajaran lalu. (PAK21)
AKTIVITI UTAMA
2.. Secara dalam kumpulan, murid menjalankan penyiasatan ‘Mari Uji’-Menyerap Air atau Tidak, untuk mengenalpasti objek yang
menyerap air dan kalis air. (KBAT)
3. Murid menyediakan alat dan bahan seperti buku teks halaman 72. (PAK21)
4. Murid menjalankan aktiviti mengikut langkah-langkah dalam buku teks.
5. Murid mencatatkan hasil pemerhatian dalam jadual seperti dalam buku teks di dalam buku latihan.
AKTIVITI
PENGAJARAN & AKTIVITI PAK 21
PEMBELAJARAN □ Peta I- Think □ Rally Robin □ Same Different □ Role Play □ Three Stray, one Stay
(P&P)
□ Windows Pane □ Travelling File □ Gallery Tour □ Spin-N-Think □ Two Box Induction
□ Think-Pair-Share □ Rotating Review □ Roam the Room □ Gallery walk □ Team word -Web
PENTAKSIRAN 1 2 3 4 5 6
AKTIVIITI PENUTUP
6. Murid membuat buku aktiviti.
7. Murid membuat rumusan pelajaran hari ini.
Mengguna & mengendalikan alatan dan bahan sains dengan Melakar specimen, peralatan sains dengan cara yang betul
KEMAHIRAN
betul Menyimpan peralatan dan bahan sains dengan betul
MANIPULATIF
Mengendalikan specimen dengan betul dan cermat
SAINS (KMS)
Interpersonal Muzikal Kinestatik Naturalis
KECERDASAN
Intrapersonal Verbal Linguistik Logik Matematik Visual Ruang
PELBAGAI
REFLEKSI
Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana
Mesyuarat / Kursus / Bengkel Mengiringi murid keluar
Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum Program sekolah …………………………………………………………