RPH Minggu 1 PK THN 4
RPH Minggu 1 PK THN 4
RPH Minggu 1 PK THN 4
1. Murid membaca dan menganalisis teks dan 5. Murid mengadakan perbincangan dengan
gambar. kumpulan lain mengenai hasil perbincangan.
2. Murid menjalankan perbincangan gambar di 6. Murid memberi perhatian terhadap
muka surat 75. penerangan guru mengenai akil baligh.
3. Murid menjalankan simulasi dengan 7. Murid mendengar penerangan guru
membentuk kumpulan kecil. mengenai ihtilam dan manarke.
4. Murid mengadakan sesi sumbang saran dan 8. Murid menyenaraikan contoh ihtilan dan
menulis dan menyebut perkataan berkaitan manarke yang mereka tahu dengan
dengan PEERS mengikut pengalaman menggunakan peta minda. Mind Map (Peta
mereka. Brainstorming (Sumbangsaran) Minda)
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang akil baligh dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 075-077 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Brainstorming PAK-21 Mind Map (Peta
(Sumbangsaran) Minda)
KBAT Menganalisis KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi EMK : NILAI -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN
PENDIDIKAN KESIHATAN SK TAHUN 4
TARIKH 31/3/2022 MASA 9.45-10.15
MINGGU 2 KELAS 4 AL-KHAWIZMI
HARI Khamis
TAJUK SAYANGI DIRI
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan
reproduktif
STANDARD 1.1.1 Menyatakan maksud akil baligh.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1, Membincangkan dan memerihal __ daripada
1. Membincangkan dan memerihal dua tujuh perubahan fizikal lelaki serta perempuan
perubahan fizikal lelaki serta perempuan apabila akil baligh.
apabila akil baligh.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid membaca dan menganalisis teks dan 5. Murid berbincang mengenai perkara yang
gambar. perlu dilakukan untuk membantu rakan yang
2. Murid memberi perhatian terhadap malu kerana tompokan haid di baju.
penerangan guru mengenai simptom haid. 6. Murid ditanya mengenai tempoh lazim haid
3. Murid menonton video mengenai simptom dan murid meneka tempoh tersebut.
haid.(https://www.youtube.com/watch? 7. Murid mencatatkan infomasi di dalam buku
v=T_DpNiT3S6U) tulis. Make Predictions (Membuat
4. Murid menjalankan perbincangan dan Andaian)
menyatakan contoh simptom yang mungkin 8. Sesi perbincangan dijalankan antara guru
di alami ketika haid. Free Discussion dan murid untuk mengukuhkan pemahaman.
(Perbincangan Bebas)
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang akil baligh dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 076-077 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Free Discussion PAK-21 Make Predictions
(Perbincangan Bebas) (Membuat
Andaian)
KBAT Menganalisis KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi EMK : NILAI Rasional
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI
9. Murid membaca dan menganalisis teks dan 13. Murid berbincang mengenai perkara yang
gambar. perlu dilakukan untuk membantu rakan yang
10. Murid memberi perhatian terhadap malu kerana tompokan haid di baju.
penerangan guru mengenai simptom haid. 14. Murid ditanya mengenai tempoh lazim haid
11. Murid menonton video mengenai simptom dan murid meneka tempoh tersebut.
haid.(https://www.youtube.com/watch? 15. Murid mencatatkan infomasi di dalam buku
v=T_DpNiT3S6U) tulis. Make Predictions (Membuat
12. Murid menjalankan perbincangan dan Andaian)
menyatakan contoh simptom yang mungkin 16. Sesi perbincangan dijalankan antara guru
di alami ketika haid. Free Discussion dan murid untuk mengukuhkan pemahaman.
(Perbincangan Bebas)
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
2. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang akil baligh dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 076-077 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Free Discussion PAK-21 Make Predictions
(Perbincangan Bebas) (Membuat
Andaian)
KBAT Menganalisis KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi EMK : NILAI Rasional
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI
17. Murid membaca dan menganalisis teks dan 21. Murid berbincang mengenai perkara yang
gambar. perlu dilakukan untuk membantu rakan yang
18. Murid memberi perhatian terhadap malu kerana tompokan haid di baju.
penerangan guru mengenai simptom haid. 22. Murid ditanya mengenai tempoh lazim haid
19. Murid menonton video mengenai simptom dan murid meneka tempoh tersebut.
haid.(https://www.youtube.com/watch? 23. Murid mencatatkan infomasi di dalam buku
v=T_DpNiT3S6U) tulis. Make Predictions (Membuat
20. Murid menjalankan perbincangan dan Andaian)
menyatakan contoh simptom yang mungkin 24. Sesi perbincangan dijalankan antara guru
di alami ketika haid. Free Discussion dan murid untuk mengukuhkan pemahaman.
(Perbincangan Bebas)
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
3. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang akil baligh dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 076-077 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Free Discussion PAK-21 Make Predictions
(Perbincangan Bebas) (Membuat
Andaian)
KBAT Menganalisis KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi EMK : NILAI Rasional
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: